AWG28-26/F/300
Part Number:
AWG28-26/F/300
Description:
CBL RIBN 26COND 0.05 MULTIPLE 5'
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Length :
5.0' (1.52m)
Number of Conductors :
26
Operating Temperature :
105°C
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Ribbon Thickness :
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width :
1.300" (33.02mm)
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG