VC-709-0030-156M250000
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
VC-709-0030-156M250000
Category:
Oscillators
Description:
CUSTOM LOW POWER DIFFERENTIAL XO
Manufacturer :
Microchip Technology
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
Frequency :
156.25 MHz
Frequency Stability :
Function :
Height - Seated (Max) :
0.067" (1.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Output :
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)