VX-805-0033-153M600000TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
VX-805-0033-153M600000TR
Category:
Oscillators
Description:
OSC XO VCXO 3.3V 6LDFN
Manufacturer :
Microchip Technology
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
Frequency :
153.6 MHz
Frequency Stability :
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Output :
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
3.3V