VT-820-EFJ-1060-12M8000000TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
VT-820-EFJ-1060-12M8000000TR
Category:
Oscillators
Description:
3225 XTAL 24.000MHZ, 10/10/0/70C
Manufacturer :
Microchip Technology
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
1.5mA
Frequency :
12.8 MHz
Frequency Stability :
±1ppm
Function :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
Clipped Sine Wave
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
TCXO
Voltage - Supply :
3.3V