VX-705-EAE-KXAN-114M285000
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
VX-705-EAE-KXAN-114M285000
Category:
Oscillators
Description:
VX-705-EAE-KXAN-114M285000
Manufacturer :
Microchip Technology
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
25mA
Frequency :
114.285 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.082" (2.09mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
3.3V