VC-711-ECE-EAAN-156M250000TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
VC-711-ECE-EAAN-156M250000TR
Category:
Oscillators
Description:
VC-711-ECE-EAAN-156M250000TR
Manufacturer :
Microchip Technology
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
69mA
Frequency :
156.25 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.067" (1.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
LVPECL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V