TG1HD3-25.000M-TR
Manufacturer:
Ascend Frequency Devices
Part Number:
TG1HD3-25.000M-TR
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Ascend Frequency Devices
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
5mA
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
±2.5ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
TCXO
Voltage - Supply :
1.8V