M911221CI2-65M53600T
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
M911221CI2-65M53600T
Category:
Oscillators
Description:
DEFENSE APPS MEMS OSC, 65.536MHZ
Manufacturer :
Microchip Technology
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
27mA (Typ)
Frequency :
65.536 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
Package / Case :
6-VDFN
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.25V ~ 3.63V