M906101JI2B-033.3333T
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
M906101JI2B-033.3333T
Category:
Oscillators
Description:
DEFENSE APPS MEMS OSC, 33.3333MH
Manufacturer :
Microchip Technology
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
4mA (Typ)
Frequency :
33.3333 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.89mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
1.71V ~ 3.63V