530-26-04-BL-0250F
Manufacturer:
CnC Tech
Part Number:
530-26-04-BL-0250F
Category:
Modular - Flat Cable
Description:
CABLE MOD FLAT 4COND REEL 250'
In Stock:
5
Manufacturer :
CnC Tech
Category :
Modular - Flat Cable
Cable Height :
0.097" (2.46mm)
Cable Type :
Straight
Cable Width :
0.189" (4.80mm)
Coil Diameter :
Conductor Strand :
7/0.0063"
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket Color :
Black
Length :
250' (76.20m)
Length - Coil Extended :
Length - Coil Retracted :
Number of Conductors :
4
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Wire Gauge :
26 AWG