BT0507BH3I106CN30.72
Manufacturer:
Xtaltq
Part Number:
BT0507BH3I106CN30.72
Category:
Oscillators
Description:
TCXO 7050-10PADS 30.72MHZ CMOS
In Stock:
100
Manufacturer :
Xtaltq
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
15mA
Frequency :
30.72 MHz
Frequency Stability :
±1ppm
Function :
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
HCMOS
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.280" L x 0.197" W (7.10mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
TCXO
Voltage - Supply :
3.3V