OT1ED8K5JI-111YXC-40M
Manufacturer:
YXC
Part Number:
OT1ED8K5JI-111YXC-40M
Category:
Oscillators
Description:
YSO110TR 40MHZ 1.8V-3.3V 10PPM O
In Stock:
45
Manufacturer :
YXC
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V