YF4025M00033T1521026
Manufacturer:
Hefei Jingweite Electronics
Part Number:
YF4025M00033T1521026
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
In Stock:
300
Manufacturer :
Hefei Jingweite Electronics
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
35mA
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V