3QHM53C0.125-15.000
Manufacturer:
Mercury United Electronics
Part Number:
3QHM53C0.125-15.000
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC SSXO 15.0000MHZ CMOS
In Stock:
500
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
Frequency :
15 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Output :
CMOS (Low EMI)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
±0.125%, Center Spread
Type :
SSXO
Voltage - Supply :
3.3V