UCF4027035GG005000-32.0M
Manufacturer:
Pletronics, Inc.
Part Number:
UCF4027035GG005000-32.0M
Category:
Oscillators
Description:
CRYSTAL OSC TCXO 32.0M CLIPPED S
In Stock:
250
Manufacturer :
Pletronics, Inc.
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
3mA
Frequency :
32 MHz
Frequency Stability :
±500ppb
Function :
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
Clipped Sine Wave
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
TCXO
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.5V