SXO32C3A071-10.000M
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc.
Part Number:
SXO32C3A071-10.000M
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
10mA
Frequency :
10 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V