OYKTGLJANF-0.032768
Manufacturer:
Taitien
Part Number:
OYKTGLJANF-0.032768
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Taitien
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
60µA
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
1.8V