OH300-61003CV-040.0M
Part Number:
OH300-61003CV-040.0M
Description:
XTAL OSC VCOCXO 40.0000MHZ CMOS
In Stock:
74
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
±10ppb
Function :
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Voltage - Supply :
3.3V