ISA20-3FBH-60.000 MHZ
Manufacturer:
ILSI
Part Number:
ISA20-3FBH-60.000 MHZ
Category:
Oscillators
Description:
OSC XO 60 MHZ 3.3V CMOS SMD
Manufacturer :
ILSI
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
20mA
Frequency :
60 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output :
LVCMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V