TG-3541CE 32.7680KXA0
Part Number:
TG-3541CE 32.7680KXA0
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC TCXO 32.7680KHZ CMOS
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
3µA
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
±8ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
CMOS
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
TCXO
Voltage - Supply :
1.5V ~ 5.5V