PBRC18.43HR50X000
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
PBRC18.43HR50X000
Category:
Resonators
Description:
CERAMIC RES 18.4300MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Resonators
Capacitance :
10 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
18.43 MHz
Frequency Stability :
±0.1%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.079" (2.00mm)
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)