CCR27.12MYC7B05T1
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
CCR27.12MYC7B05T1
Category:
Resonators
Description:
CERAMIC RES 27.1200MHZ 7PF SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Resonators
Capacitance :
7 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
27.12 MHz
Frequency Stability :
±0.2%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.037" (0.95mm)
Impedance :
40 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)