ASR315S2
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ASR315S2
Category:
Resonators
Description:
ASR315S2
In Stock:
943
Manufacturer :
Abracon
Category :
Resonators
Capacitance :
Features :
Frequency :
315 MHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±75kHz
Height :
0.059" (1.50mm)
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)