SBR433M920S021
Manufacturer:
NextGen Components
Part Number:
SBR433M920S021
Category:
Resonators
Description:
433.92MHz SAW Res. +/-50KHz 6P 3
Manufacturer :
NextGen Components
Category :
Resonators
Capacitance :
Features :
Frequency :
433.92 MHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±50kHz
Height :
0.059" (1.50mm)
Impedance :
50 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)