SIR315M000S043
Manufacturer:
NextGen Components
Part Number:
SIR315M000S043
Category:
Resonators
Description:
315MHz SAW Res. +/-100KHz 4P 503
Manufacturer :
NextGen Components
Category :
Resonators
Capacitance :
Features :
Frequency :
315 MHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±100kHz
Height :
0.059" (1.50mm)
Impedance :
50 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)