SDR433M920S011
Manufacturer:
NextGen Components
Part Number:
SDR433M920S011
Category:
Resonators
Description:
433.92MHz SAW Res. +/-50KHz 6P 3
Manufacturer :
NextGen Components
Category :
Resonators
Capacitance :
Features :
Frequency :
433.92 MHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±50kHz
Height :
0.049" (1.25mm)
Impedance :
50 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)