CSTNE20M0VH5T000R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
CSTNE20M0VH5T000R0
Category:
Resonators
Description:
FD
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Resonators
Capacitance :
33 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
-0.07%, +0.15%
Frequency Tolerance :
-0.13%, +0.01%
Height :
0.039" (1.00mm)
Impedance :
40 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)