CSTNE16M0VH3C000R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
CSTNE16M0VH3C000R0
Category:
Resonators
Description:
CERAMIC RES 16.0000MHZ 15PF SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Resonators
Capacitance :
15 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±0.13%
Frequency Tolerance :
±0.07%
Height :
0.039" (1.00mm)
Impedance :
40 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)