MAOC-009260-TR0500
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Part Number:
MAOC-009260-TR0500
Category:
VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
Description:
OSCILLATOR, VC, 6.1-7.0 GHZ, TAP
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Category :
2nd Harmonic, Typ (dBc) :
-21
Frequency - Center :
6.55GHz
Frequency Range :
6.1 ~ 7GHz
Height :
0.039" (1.00mm)
Icc Max :
175mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
32-VFQFN Exposed Pad
Phase Noise Typ (dBc/Hz) :
-92
Power (dBm) :
12
Product Status :
Active
Pushing (MHz/V) :
6
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tuning Voltage (VDC) :
1 V ~ 13 V
Voltage - Supply :
5V