CVCO55BE-2200-2570
Manufacturer:
Crystek Corporation
Part Number:
CVCO55BE-2200-2570
Category:
VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
Description:
VCO 2385MHZ 1-17V 12.7X12.7MM
Manufacturer :
Crystek Corporation
Category :
2nd Harmonic, Typ (dBc) :
-15
Frequency - Center :
2385MHz
Frequency Range :
2200 ~ 2570MHz
Height :
0.150" (3.81mm)
Icc Max :
35mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) :
-101
Power (dBm) :
0 ±3
Product Status :
Active
Pushing (MHz/V) :
5
Size / Dimension :
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Tuning Voltage (VDC) :
1 V ~ 17 V
Voltage - Supply :
5V