LSC15-26D1212-03-DEMO
Manufacturer:
Mornsun
Part Number:
LSC15-26D1212-03-DEMO
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Description:
OPEN FRAME AC DC CONVERTER 2 OUT
Manufacturer :
Mornsun
Category :
Board Type :
Fully Populated
Current - Output :
950mA, 300mA
Frequency - Switching :
65kHz
Main Purpose :
AC/DC Converter
Outputs and Type :
2, Non-Isolated
Power - Output :
15 W
Product Status :
Obsolete
Regulator Topology :
Buck
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
LSC15-26D1212-03
Voltage - Input :
57 ~ 528 VAC, 80V ~ 745V
Voltage - Output :
12V, 12V