KIT6W12VBIASICE3TOBO1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
KIT6W12VBIASICE3TOBO1
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Description:
EVAL BOARD FOR ICE3RBR4765JZ
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Board Type :
Fully Populated
Current - Output :
Frequency - Switching :
65kHz
Main Purpose :
DC/DC, Step Down
Outputs and Type :
1, Isolated
Power - Output :
6 W
Product Status :
Obsolete
Regulator Topology :
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
ICE3RBR4765JZ
Voltage - Input :
90V ~ 400V
Voltage - Output :
12V