EVLVIP25L-10WSB
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
EVLVIP25L-10WSB
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Description:
BOARD EVAL FOR VIPER25LX
Manufacturer :
STMicroelectronics
Category :
Board Type :
Fully Populated
Current - Output :
2A
Frequency - Switching :
60kHz
Main Purpose :
AC/DC, Primary Side
Outputs and Type :
1, Isolated
Power - Output :
10 W
Product Status :
Obsolete
Regulator Topology :
Flyback
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
VIPer25
Voltage - Input :
90 ~ 265 VAC
Voltage - Output :
5V