ISL85005ADEMO1Z
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Part Number:
ISL85005ADEMO1Z
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Description:
ISL85005A DEMO BRD 1 - 12 LD DFN
In Stock:
1
Manufacturer :
Category :
Board Type :
Fully Populated
Current - Output :
5A
Frequency - Switching :
500kHz
Main Purpose :
DC/DC, Step Down
Outputs and Type :
1, Non-Isolated
Power - Output :
Product Status :
Active
Regulator Topology :
Buck
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
ISL85005A
Voltage - Input :
7V ~ 15V
Voltage - Output :
5V