SECO-HVDCDC1362-40W-GEVB
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
SECO-HVDCDC1362-40W-GEVB
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Description:
EVAL BOARD FOR NCV1362
Manufacturer :
onsemi
Category :
Board Type :
Fully Populated
Current - Output :
Frequency - Switching :
Main Purpose :
AC/DC, Primary Side
Outputs and Type :
1, Isolated
Power - Output :
40 W
Product Status :
Active
Regulator Topology :
Flyback
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
Voltage - Input :
240V ~ 900V
Voltage - Output :
15V