LMZ14203EXTEVAL/NOPB
Part Number:
LMZ14203EXTEVAL/NOPB
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Description:
BOARD EVAL LMZ14203EXT
In Stock:
Category :
Board Type :
Fully Populated
Current - Output :
3A
Frequency - Switching :
Up to 1MHz
Main Purpose :
DC/DC, Step Down
Outputs and Type :
1, Non-Isolated
Power - Output :
Product Status :
Active
Regulator Topology :
Buck
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
LMZ14203EXT
Voltage - Input :
6V ~ 42V
Voltage - Output :
3.3V