DEMO45W19VFLYBP7TOBO1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
DEMO45W19VFLYBP7TOBO1
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Description:
45W 19V CHARGER P7
In Stock:
3
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Board Type :
Fully Populated
Current - Output :
2.37A
Frequency - Switching :
Main Purpose :
AC/DC, Primary and Secondary Side
Outputs and Type :
1, Non-Isolated
Power - Output :
45 W
Product Status :
Active
Regulator Topology :
Flyback
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
IPN70R600P7S
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V