TL1963A-33EVM
Manufacturer:
Texas Instruments
Part Number:
TL1963A-33EVM
Category:
Linear Voltage Regulator Evaluation Boards
Description:
EVAL MODULE FOR TL1963A-33
In Stock:
1
Manufacturer :
Texas Instruments
Category :
Board Type :
Fully Populated
Channels per IC :
1 - Single
Current - Output :
1.5A
Product Status :
Active
Regulator Type :
Positive Fixed
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
TL1963A
Voltage - Input :
2.5V ~ 20V
Voltage - Output :
3.3V