TPS7A7002EVM-065
Manufacturer:
Texas Instruments
Part Number:
TPS7A7002EVM-065
Category:
Linear Voltage Regulator Evaluation Boards
Description:
EVAL MODULE FOR TPA7A7002
In Stock:
1
Manufacturer :
Texas Instruments
Category :
Board Type :
Fully Populated
Channels per IC :
1 - Single
Current - Output :
3A
Product Status :
Active
Regulator Type :
Positive Adjustable
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
TPS7A7002
Voltage - Input :
1.425V ~ 6.5V