ASEK725KMA-30AU-T
Manufacturer:
Allegro MicroSystems
Part Number:
ASEK725KMA-30AU-T
Category:
Sensor Evaluation Boards
Description:
EVAL BOARD
Manufacturer :
Allegro MicroSystems
Category :
Sensor Evaluation Boards
Embedded :
No
Interface :
Analog
Product Status :
Last Time Buy
Sensing Range :
30A
Sensitivity :
88mV/A
Sensor Type :
Current Sensor
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
ACS725
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V