ASEK780KLR-150B-T-DK
Manufacturer:
Allegro MicroSystems
Part Number:
ASEK780KLR-150B-T-DK
Category:
Sensor Evaluation Boards
Description:
EVAL BOARD FOR ACS780XLR
In Stock:
2
Manufacturer :
Allegro MicroSystems
Category :
Sensor Evaluation Boards
Embedded :
Interface :
Analog
Product Status :
Active
Sensing Range :
150A
Sensitivity :
13.33mV/A
Sensor Type :
Current Sensor
Supplied Contents :
Board(s)
Utilized IC / Part :
ACS780xLR
Voltage - Supply :
4.5V