UPP1004E3/TR7
Part Number:
UPP1004E3/TR7
Description:
RF DIODE PIN 100V 2.5W DO216
Capacitance @ Vr, F :
1.6pF @ 100V, 1MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
2.5 W
Resistance @ If, F :
1Ohm @ 10mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) :
100V