SMS3924-075LF
Manufacturer:
Skyworks Solutions, Inc.
Part Number:
SMS3924-075LF
Category:
RF Diodes
Description:
RF DIODE SCHOTTKY 70V 75MW SC70
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Category :
RF Diodes
Capacitance @ Vr, F :
1.83pF @ 0V, 6GHz
Current - Max :
50 mA
Diode Type :
Schottky - 1 Pair Series Connection
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Power Dissipation (Max) :
75 mW
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
Supplier Device Package :
SC-70-3
Voltage - Peak Reverse (Max) :
70V