SRM6828S00D01GE016P01IE
Manufacturer:
SolidRun
Part Number:
SRM6828S00D01GE016P01IE
Category:
Single Board Computers (SBCs)
Description:
SOM A388 DUALCLEARFOG PRO1GB RAM
Manufacturer :
SolidRun
Category :
Single Board Computers (SBCs)
Analog Input:Output :
Cooling Type :
Core Processor :
ARMADA A388, ARM® Cortex®-A9 Dual
Digital I/O Lines :
Ethernet :
GbE (1), RJ45 (10/100/1000) (5)
Expansion Site/Bus :
M.2, MicroSD, mikroBUS™, mPCIe, mSATA, SIM
Form Factor :
Number of Cores :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RAM Capacity/Installed :
1GB/0GB
RS-232 (422, 485) :
Size / Dimension :
10.039" x 4.134" (255.00mm x 105.00mm)
Speed :
1.6GHz