SRMM8DUW00D04GE016U02IH
Manufacturer:
SolidRun
Part Number:
SRMM8DUW00D04GE016U02IH
Category:
Single Board Computers (SBCs)
Description:
SOM I.MX8M MINI DUALNO WIFI/BT4G
Manufacturer :
SolidRun
Category :
Single Board Computers (SBCs)
Analog Input:Output :
Cooling Type :
Core Processor :
ARM® Cortex®-A53, Cortex®-M4
Digital I/O Lines :
20
Ethernet :
10/100/1000 Mbps
Expansion Site/Bus :
GPIO, I²C, MIPI-CSI, MIPI-DSI, PCIe, SD, SPDIF-OUT, SPI, UART
Form Factor :
Number of Cores :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RAM Capacity/Installed :
4GB/0GB
RS-232 (422, 485) :
Size / Dimension :
1.850" x 1.180" (47.00mm x 30.00mm)
Speed :
1.6GHz