LPH92B99-BWHR
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
LPH92B99-BWHR
Category:
AC Fans
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 90-264VAC
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
AC Fans
Air Flow :
56.0 CFM (1.57m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, Electronic Commutation (EC)
Ingress Protection :
Noise :
44.0dB(A)
Operating Temperature :
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Power (Watts) :
6.30W
Product Status :
Active
RPM :
3500 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.270 in H2O (67.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
100 ~ 240VAC
Weight :
Width :
25.50mm