LPH80B99-BWHR
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
LPH80B99-BWHR
Category:
AC Fans
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 90-264VAC
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
AC Fans
Air Flow :
39.0 CFM (1.09m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, Electronic Commutation (EC)
Ingress Protection :
Noise :
31.0dB(A)
Operating Temperature :
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Power (Watts) :
4.50W
Product Status :
Active
RPM :
3500 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.250 in H2O (62.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
100 ~ 240VAC
Weight :
Width :
25.50mm