11938TB-B0N-LP-00
Part Number:
11938TB-B0N-LP-00
Description:
FAN 200VAC 119X38MM WR
Features :
Locked Rotor Sensor
Operating Temperature :
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Power (Watts) :
17.00W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.401 in H2O (100.0 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
200VAC
Weight :
1.4 lbs (635 g)
Width :
38.00mm