3610PS-10W-B30-B00
Manufacturer:
NMB
Part Number:
3610PS-10W-B30-B00
Category:
AC Fans
Description:
FAN 100VAC 92X25MM WR
Manufacturer :
NMB
Category :
AC Fans
Air Flow :
34.5 CFM (0.966m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
38.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
10.00W
Product Status :
Obsolete
RPM :
3100 RPM
Size / Dimension :
Square - 92.5mm L x 92.5mm H
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
100VAC
Weight :
0.604 lb (273.97 g)
Width :
25.00mm