FKA2-17251QBLW3F
Manufacturer:
Qualtek Electronics Corp.
Part Number:
FKA2-17251QBLW3F
Category:
AC Fans
Description:
FAN AXIAL 172X50.8MM 230VAC WIRE
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Category :
AC Fans
Air Flow :
Approval Agency :
CE, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
2.3 lbs (1 kg)
Width :
50.80mm